Autor

Karl Jakob Toplaan

.

Olen terve oma senise elu elanud maal, ümbritsetud metsaga ja kaugele ei ole kunagi jäänud ka meri – see on Saaremaal elamise eelis. Suurt huvi looduse vastu ma oma lapsepölvest ei mäleta, kuid juba siis avastasime söpradega mööda kiviaedu käies metsi ning ehitasime omale onne. Kurb oli uudis, kui otsustasime perega kolida. Kuigi maha jäid söbrad ja senine avar mängumaa, pakkus uus elukoht veelgi pönevamaid paiku ja seiklusi.

13-aastasena üksinda rattaga mööda metsateid söites avanes mulle maailm, mida ma enne polnud kohanud. Vinged loojangud, salajased metsloomad ja kirevad linnud – just nende pärast suundusin ma iga päev üha uuesti ja uuesti loodusesse, et näha ja öppida tundma midagi uut. Köike seda ilu tekkis mul soov ka jäädvustada ning seepärast sai metsa kaasa vöetud pere peegelkaamera, millest sai peale esimest korda minu ustavaim kaaslane pildistamisretkedel.

Oma uut kaaslast, fotoaparaati, hakkasin tundma öppima samm sammult ning samamoodi kulges ka looduse tundmaöppimine. Käsikäes, loodus ja fotograafia, kujuneski välja minu suur kirg loodusfotograafia vastu. Köige rohkem huvi pakuvad mulle linnud ja loomad, aga kui peale satun, jäädvustan ka muid imelisi hetki loodusest.

Aastal 2016 sain üllatuse osaliseks, kui mind tunnustati tammelehekujulise Noore Looduskaitsja märgiga suure loodushuvi ning heade saavutuste eest loodusfoto konkurssidel. Viimase all on silmas peetud minu osalust fotokonkursil Looduse Aasta Foto ning teistelgi fotokonkurssidel, kus on mul önnestunud ka oma piltidega silma jääda ning tunnustusi saada.

2017. aasta hilissuvel sai minust salvestatud lühike VIDEOLÖIK  saates “Osoon”.

Julgustan Teid minu pildiblogis ringi vaatama, et vöiksite  piltide kaudu loodust tundma öppida vöi tükike sellest hoopis endale saada. Küsimuste vöi soovide korral kirjutage mulle julgelt!

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑