Autor

Karl Jakob Toplaan

.

Olen terve oma senise elu elanud maal, ümbritsetud metsaga ja kaugele ei ole kunagi jäänud ka meri – see on Saaremaal elamise eelis. Suurt huvi looduse vastu ma oma lapsepõlvest ei mäleta, kuid juba siis avastasime sõpradega mööda kiviaedu käies metsi ning ehitasime omale mitmesuguseid onne. Kurb oli uudis, kui otsustasime perega kolida. Kuigi maha jäid sõbrad ja senine avar mängumaa, pakkus uus elukoht veelgi põnevamaid paiku ja seiklusi.

13-aastasena üksinda rattaga mööda metsateid sõites avanes mulle maailm, mida ma enne polnud kohanud. Vinged loojangud, salajased metsloomad ja kirevad linnud – just nende pärast suundusin ma iga päev üha uuesti ja uuesti loodusesse, et näha ja õppida tundma midagi uut. Kõike seda ilu tekkis mul soov ka jäädvustada ning seepärast sai metsa kaasa võetud pere peegelkaamera, millest sai peale esimest korda minu ustavaim kaaslane pildistamisretkedel.

Oma uut kaaslast, fotoaparaati, hakkasin tundma õppima samm sammult ning samamoodi kulges ka looduse tundmaõppimine. Käsikäes, loodus ja fotograafia, kujuneski välja minu suur kirg loodusfotograafia vastu. Kõige rohkem huvi pakuvad mulle linnud ja loomad, aga kui peale satun, jäädvustan ka muid imelisi hetki loodusest.

Aastal 2016 sain üllatuse osaliseks, kui mind tunnustati tammelehekujulise Noore Looduskaitsja märgiga suure loodushuvi ning heade saavutuste eest loodusfoto konkurssidel. Viimase all on silmas peetud minu osalust fotokonkursil Looduse Aasta Foto ning teistelgi fotokonkurssidel, kus on mul õnnestunud ka oma piltidega silma jääda ning tunnustusi saada.

2017. aasta hilissuvel sai minust salvestatud lühike VIDEOLÕIK  saates “Osoon”.

Julgustan Teid minu pildiblogis ringi vaatama, et võiksite  piltide kaudu loodust tundma õppida või tükike sellest hoopis endale saada. Küsimuste või soovide korral kirjutage mulle julgelt!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: